mozaika z oblázků

mozajka z přírodního kamenevápenec černý s pyritem

mozaika z oblázků z přírodního kamene

Nabízíme Vám krásné kameny v různých velikostech od mince či třešničky až po balíček karet či malý sešítek (frakce od 1cm - 10 cm).

Kameny různých tvarů mají hladké hrany a jsou z různých druhů kamenů například z oblíbeného pískovce. Pískovec - kvarzit bílý, růžový, žlutý, červený, zelinkavý, ohnivý, sivý, kakaový ale také tmavě hnědý. Pro milovníky skutečné přírodní krásy nabízíme oblázky z kvarzitu duhového, který si svůj název jistě zaslouží stejně jako kvarzit pískovec dřevo s krásnými letorosty a dokonalým stínováním.

Vápenec černý nebo zelený již na první pohled vytváří bytelné obložení historického vzhledu.

Pokud chcete vytvořit mozaiku z žulových nebo mramorových oblázků máme pro vás velký výběr barev od bílé, žluté, vínové, růžové, červené, černé, zelené, zelinkavé, šedivé, hnědavé.

Královská je mozaika z oblázků scarn, tj. pralesa v několika tónech hnědé a zelené barvě.

Cena

od 25-50 Kč/kg

což vychází přibližně

od 500-1200 Kč/m2

 

Skládání mozaiky je velmi pracné, ale současně velmi tvůrčí. Nakreslíte si obrázek na šablonu a pak jen vyhledáte ten správný oblázek. Zapojit můžete celou rodinu.

Tak si můžete obložit krb, květinovou stěnu. Tyto oblázky dodají vašemu domovu klid i dynamiku. Mohou posloužit k velkolepým projektům zimních zahrad, originálních hal či masážních salonů.

Jistě si svůj nejkrásnější kámen najdou i věční a věrní milovníci kamenů do své kapsy nebo na stolek jako těžítko.

Většinu kamenů využijete i pro stavbu akvarií nebo terárií. Krása oblázků se totíž zvýrazní zejména vodou nebo povrchovou úpravou pomocí kamenné kosmetiky.

Krásně vypadají květiny obsypané kameny.

Díky hladkým hranám si mohou s takovými kameny hrát i děti.

KAMENNÁ CESTIČKA PRO ZDRAVÍ

Tu si může vytvořit každý. Máte-li málo místa můžete si dát do lavoru na dno krásné oblázky. Můžete si zašlapat nasucho nebo si přidat do lavoru vodu.

Pokud máte více místa, pak si třeba v květinovém zátiší můžete vytvořit pěšinku nasucho, nebo koryto do kterého, krom kamenů můžete nechat proudit vodu. A vy se budete moci vydat po krásné kamenité cestě každý den. Procvičíte si své nohy, zlepšíte klenbu nohou tlakem na citlivé body na chodidle oživíte i akupresurní body. Pokud se chcete vrátit ke starým tradicím, nemusíte chodit do školy bosky (stejně jsou již všude asfaltky), můžete si akupresurní kamenné cestičky udělat na zahrádce nebo v hale.


vápenec zelený

kvarzit duha

kvarzit dřevo

kvarzit smetanový

kvarzit ohnivý

vápenec žlutý

kvarzit čoko

žula černá

žula multicolor

žula hedvábí

prales hnědý

mramor bílý

prales zelený

žula kašmír bílý, zlatý i king